Past Presidents

DATE

PRESIDENT

DEPARTMENT

CONFERENCE SITE

1929 Peter Steinkellner Milwaukee Milwaukee - 1st
1930 Peter Steinkellner Milwaukee 2nd
1931 Peter Steinkellner Milwaukee 3rd
1932 George Keuhlthau West Bend 4th
1933 Ralph Drum Green Bay 5th
1934 H.E. Kohlmann Horicon 6th
1935 Arthur Rahn Two Rivers 7th
1936 Ernest Schneider Cedarburg 8th
1937 Henry Hensen Rhinelander 9th
1938 John Feutz Slinger 10th
1939 W.K. Saunders   11th
1940 B.B. Beebe Fort Akinson 12th
1941 August Miller Wisconsin Rapids 13th
1942 Julius Seiy Cudahy 14th
1943  Edward Brandt West Allis 15th
1944 William Higert Grafton 16th
1945 Elmer Fairbert Beloit 17th
1946 Frank Krambs   18th
1947 John Graedke Manitowoc 19th
1948 Ray Gee South Milwaukee 20th
1949 August Sokol Sheboygan 21st
1950 Norman Spiering Mayville 22nd
1951 Olaf Sorenson Superior 23rd
1952 Joe Doherty Butler 24th
1953 Emery Greunke Appleton 25th
1954 Charles Morris Sharon 26th
1955 Glen David Beloit 27th
1956 Walter Okey Cassville 28th
1957 John Pavlik West Milwaukee 29th
1958 Clair Knoll Beaver Dam 30th
1959 Otto Stoegbauer Oshkosh 31st
1960 Sigmund Bukowski Cudahy 32nd
1961 William Brady Kenosha 33rd
1962 Wilton Marks Berlin 34th
1963 Dave Zuidmulder Green Bay 35th
1964 Kenneth Pluess East Troy 36th
1965 James Moher Milwaukee 37th
1966 Edward Forrester Couderay 38th
1967 M.J. Kongevick Superior 39th
1968 Virgil Ploessi Cassville 40th
1969 Ralph McGraw Madison 41st
1970 Ken Albers Delafield 42nd
1971 John Morch West Allis Stevens Point - 43rd
1972 Charles Conway New Berlin Milwaukee - 44th
1973 Russell Anderson Racine Marshfield - 45th
1974 Ardel Braun Sheboygan Green Bay - 46th
1975 Don Manning Rhinelander Wausau - 47th
1976 H.V. Christiansen Beloit Wisconsin Dells - 48th
1977 Harvey Helding Caledonia 49th
1978 Russell Stibbe Mellen La Crosse - 50th
1979 Irvin Kahler La Crosse Madison - 51st
1980 Leo Dorn New Holstein Milwaukee - 52nd
1981 Elmer Schreiber Franklin Oshkosh - 53rd
1982 Rollie Prince Bloomer Eau Claire - 54th
1983 Robert Cole Mt. Pleasant Cable - 55th
1984 James Boness Columbus Stevens Point - 56th
1985 John Fulcher Menomonee Falls Oconomowoc - 57th
1986 Thomas Lamers Little Chute Green Bay - 58th
1987 Brian Mayer West Bend 59th
1988 Robert Hennings Keil La Crosse - 60th
1989 Harvey Emanuel Merrill Oshkosh - 61st
1990 William Rausch Thiensville Green Bay - 62nd
1991 Clayton Simonson, Sr. Marshfield Stevens Point - 63rd
1992 James Franke Ashippun La Crosse - 64th
1993 Richard Davis Appleton Madison - 65th
1994 Larry Huber Fitchburg Stevens Point - 66th
1995 Dave Lehman Rhinelander Stevens Point - 67th
1996 Joseph Radomski Plover Stevens Point - 68th
1997 Ronald Brown Eau Claire Stevens Point - 69th
1998 Marc Eernisse Port Washington La Crosse - 70th
1999 Gregg Cleveland Marshfield Oshkosh - 71st
2000 Delbert Yaroch Beaver Dam Oshkosh - 72nd
2001 Jeff Berry Waupun Waukesha - 73rd
2002 Keith Tveit Ashland Waukesha - 74th
2003 Pete Stinson La Crosse La Crosse - 75th
2004 Jack Running Township La Crosse - 76th
2005 Ken Hartje Nekoosa Green Bay - 77th
2006 Bruce Fuerbringer Eau Claire Wisconsin Dells - 78th
2007 Tim Franz Oshkosh Wisconsin Dells - 79th
2008 Glenn Linzmeier Blooming Groce Wisconsin Dells - 80th
2009 Bradley Liggett Beloit La Crosse - 81st
2010 John Baus Menomonie La Crosse - 82nd
2011 Douglas Doefer Saumico Wisconsin Dells - 83rd
2012 Glenn Linzmeier Blooming Grove Wisconsin Dells - 84th
2013 Matt Davies Volk Field Wisconsin Dells - 85th
2014 Paul Nelson DeForest Milwaukee - 86th
2015 Kevin Bierce Pewaukee Milwaukee - 87th
2016 Rob Ugaste Wauwatosa Green Bay - 88th
2017 John Cohn Greenfield Green Bay - 89th
2018 Nate Melby Town of Campbell Wisconsin Dells - 90th
2019 Tim Bantes Grand Chute Wisconsin Dells - 91st
2020 Christopher Garrison Sun Prairie 92nd